• slide1
    Zatepľujeme

V súčasnosti je zatepľovanie čoraz viac vyhľadávaným spôsobom, ako ušetriť na energiách. Asi nebude pre vás ničím novým, keď povieme, že ceny energií každoročne rastú. Ak chcete ušetriť pekných pár eur, tak potom si určite nechajte svoj dom zatepliť.

Prečo zatepliť?

Vykurovanie domácností nie je počas chladných jesenných, jarných a hlavne zimných mesiacov ničím výnimočným. Niekde sa vykuruje viac, inde menej v závislosti od toho, v akej časti našej krajiny je vaše bydlisko. Náklady na vykurovanie domu sa pohybujú ročne v niekoľkých desiatkách až stovkách eur. Aj vy stále rozmýšľate nad tým, ako tieto náklady skresať na minimum? Potom máme pre vás ideálne riešenie. Stačí, ak svoj dom zateplíte. Hlavná výhoda zateplenia spočíva v tom, že vďaka kvalitnému zatepľovaciemu systému budete šetriť na kúrení a tým pádom ušetríte aj nejaké financie. Zatepľovací systém je uložený po obvodovom murive tak, aby vytvoril izolant, ktorý udrží teplo vo vnútri domova. Tým pádom nemáte žiadne úniky tepla a priestory nemusíte toľko vykurovať.

Aké sú názory odborníkov?

Podľa odborných názorov z oblasti stavebníctva prichádza bežná domácnosť v priemere až o 30% tepla. Toto teplo uniká z interiéru prostredníctvom fasády. Ďalšou nepopierateľnou výhodou zatepľovacieho systému je fakt, že vďaka nemu môžete predĺžiť životnosť nosných konštrukcií. Pýtate sa, ako je to možné? Ak svoj rodinný dom zateplíte, minimalizujete výkyvy teplôt na konštrukcii a tým pádom aj zlepšíte statiku budovy. Zároveň je konštrukcia a murivo chránené pred poveternostnými vplyvmi.

Materiály používané na zatepľovanie

Na zatepľovanie rodinných domov ale aj bytových domov sa používajú dva základné typy materiálov – polystyrén a minerálna vlna. Teraz si povieme o och vlastnostiach viac

Polystyrén – môžeme ho považovať za jeden z najviac využívaných materiálov na zatepľovanie. Ide o kvalitný materiál, s ktorým sa ľahko manipuluje a zároveň má priaznivú cenu. Polystyrén sa taktiež radí medzi ekologické materiály, ktoré predĺžia životnosť vášho zateplenia a zároveň znížia celkové náklady na vykurovanie. Určite vás bude zaujímať, koľko sa dá ušetriť, ak svoj domov zateplíte. Často je to až 50% celkových nákladov na vykurovanie. Tak čo poviete, oplatí sa zatepliť?

Minerálna vlna – minerálna vlna má v porovnaní s polystyrénom ešte jednu väčšiu výhodu. Okrem toho, že pôsobí ako izolant a tým pádom eliminuje tepelné úniky na minimum je aj skvelým pohlcovačom hluku. Zároveň je to nehorľavý materiál. Avšak minerálna vlna je v porovnaní s polystyrénom náročnejšia na prácu a manipuláciu. Je náročné rezať ju a manipulovať s ňou.

O zatepľovanie je stále väčší záujem a my môžeme iba konštatovať, že ak sa preň rozhodnete, určite to bude ten správny krok.